Naar de inhoud
viewyas
EN

Noorwegen Noorwegen uitkijkpunt

Kongens utsikt

Vanaf hier zie je 118 km ver, richting het noorden.

Panorama wordt berekend…

Sleep om rond te kijken. Het reliëf is 2,2 keer hoger getekend zodat de bergruggen leesbaar blijven; verre bergruggen zijn bleker, zoals in de echte lucht.

Het uitzicht

Tot 118 km ver.

Berekend op het reliëf, graad voor graad, tot 250 km, met de kromming van de aarde en de straalbreking in de lucht: wat vanaf hier boven de horizon uitsteekt.

69van de 100

Onze eigen beoordeling, alleen uit reliëf en klimaat: open horizon (35 punten), zichtafstand (25), zee en bergtoppen met naam in zicht (20) en heldere maanden (20).

  • 118 kmVerste bergrugkijkend richting het noorden
  • 97%Open horizonvan de cirkel waar de horizon onder je ogen ligt
  • 33Bergtoppen in zichtbergtoppen met naam die boven het reliëf ervoor uitsteken
  • 470 mHoogteboven zeeniveau, op het hoogste punt van het uitkijkpunt

De 33 bergtoppen die je vanaf hier bij naam kunt noemen

Van west naar oost terwijl je je omdraait: hoogte, afstand en richting. Elke top verwijst naar zijn gids op Peakyas, onze bergatlas.

Nevelfjell1.092 m · 129 km · noordenLauvhøgda722 m · 72 km · noordenGjørudshaugen679 m · 18 km · noordenGyrihaugen682 m · 6,6 km · noordoostenHaugefjellet1.063 m · 76 km · westenHolmetjønnibba1.321 m · 98 km · westenSkirveggen1.381 m · 77 km · westenBorgsjåbrotet1.485 m · 92 km · westenBerghovda1.280 m · 88 km · westenNorefjell1.468 m · 52 km · noordwestenGråfjell1.466 m · 59 km · noordwestenBlåfjell1.033 m · 77 km · noordwestenSørbølfjellet1.285 m · 61 km · noordwestenØrneflag1.243 m · 59 km · noordwestenUrdevassfjell958 m · 44 km · noordwestenGyranfisen1.127 m · 52 km · noordwestenLangsua1.552 m · 150 km · noordenSpåtind1.414 m · 118 km · noordenHindalsfjellet1.010 m · 120 km · noordenRingsrudåsen842 m · 104 km · noorden

Alleen uit het reliëf: gebouwen, bomen en nevel zitten niet in het model. Bij nevel zie je veel minder; 250 km is de grens van onze berekening.

De zon

De mooiste zonsondergangen zijn van maart tot april.

Wanneer de zon vanaf dit uitkijkpunt echt verdwijnt — achter het reliëf of in de zee — en in welke richting, op de 15e van elke maand, in lokale tijd.

  1. Janzuidwesten82 min vóór de zonsondergang op zeeniveau21%
  2. Febzuidwesten52 min vóór de zonsondergang op zeeniveau24%
  3. Mrtwesten8 min vóór de zonsondergang op zeeniveau33%
  4. Aprwesten8 min vóór de zonsondergang op zeeniveau34%
  5. Meinoordwesten10 min vóór de zonsondergang op zeeniveau30%
  6. Junnoordwesten18 min vóór de zonsondergang op zeeniveau30%
  7. Julnoordwesten12 min vóór de zonsondergang op zeeniveau28%
  8. Augnoordwesten16 min vóór de zonsondergang op zeeniveau30%
  9. Sepwesten10 min vóór de zonsondergang op zeeniveau30%
  10. Oktwesten24 min vóór de zonsondergang op zeeniveau26%
  11. Novzuidwesten66 min vóór de zonsondergang op zeeniveau22%
  12. Deczuiden106 min vóór de zonsondergang op zeeniveau23%
  • Tijd: wanneer de zon achter de horizon verdwijnt die je vanaf hier ziet.
  • Minuten: hoeveel eerder het reliëf de zon verbergt.
  • %: aandeel heldere lucht in die maand (NASA, 2001–2020).

De gemarkeerde maanden zijn de helderste. Het gouden uur begint ongeveer een uur eerder.

De plek

Kongens utsikt.

Uitkijkpunt in Noorwegen

Kongens utsikt is een uitkijkpunt in Noorwegen, 470 m boven zeeniveau.

Op een heldere dag ligt de verste bergrug die je ziet 118 km weg, richting het noorden.

33 bergtoppen met naam steken boven het reliëf ervoor uit; de meest in het oog springende is Gråfjell (1.466 m), 59 km verderop.

De horizon is open, onder je ogen, over 97% van de cirkel.

De lucht is het helderst van maart tot april.

General view from Krogkleven Ringerike Norway
Snapshots Of The Past · CC BY-SA 2.0

Erheen en overnachten

Plan je bezoek

Een rondleiding, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Van boven

Het uitkijkpunt en zijn omgeving.

Het satellietbeeld van de 6 × 6 km rond het uitkijkpunt, met wat OpenStreetMap in de buurt toont.

Kongens utsikt van boven gezien (Sentinel-2)
Van boven gezien: Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6 × 6 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Eromheen, in OpenStreetMap

  • 14andere uitkijkpunten binnen 5 kmKongens utsikt, Kronprinsens utsikt, Gjertrussen en nog 11
  • 3bergtoppen met naam binnen 5 kmØskjevallsbrenna, Klevkollen, Åboråsen
  • 10gemarkeerde wandelpaden binnen 3 kmGudbrandsdalsleden, Blåstier på Krokskogen (syd), Blåstier på Krokskogen (nord) en nog 7
  • 10schuilhutten en berghutten binnen 5 kmJørgenhytta, Baklia en nog 8
  • 20parkeerplaatsen binnen 3 km
  • 2restaurants en cafés binnen 3 km
  • 9campings binnen 10 kmUtvika Camping, Nes Leirplass, Odin Camping AS en nog 6
  • 6overnachtingsplekken binnen 10 kmKleivstua, Solstua, Sundvolden hotell en nog 3
  • stations van kabelbanen en kabeltreinen binnen 5 km
  • bezoekerscentra binnen 5 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het nog in kaart heeft gebracht.

In onze andere atlassen

Wat je vanaf Kongens utsikt ziet en wat er in de buurt ligt.

Alles rond dit uitkijkpunt — bergen, water, bossen, vogels, grotten en de nachtelijke hemel — in de atlassen van de familie.

Peakyas821 bergen binnen 25 km
Gyrihaugen682 m · 6,5 kmBrennåsen704 m · 13 kmGjørudshaugen679 m · 18 kmKjerkeberget631 m · 20 kmSvarttjernshøgda716 m · 22 kmLamannshaugen706 m · 23 kmHelgehaugen707 m · 24 kmVenehaugane692 m · 25 km
Lakeyas15 meren binnen 15 km
Tyrifjorden136 km² · 9,7 kmNordre Heggelivatnet1,2 km² · 9,9 kmSøndre Heggelivatnet1,5 km² · 10 kmDamtjern0,4 km² · 10 kmStorflåtan1,9 km² · 12 kmBurudvann0,3 km² · 14 kmSvarten0,6 km² · 14 kmAklangen0,3 km² · 15 km
Cascadyas5 watervallen binnen 15 km
Trangfoss · 9,8 kmJaklefoss · 12 kmSørgefossen · 12 kmGampefossen · 13 kmHønefossen · 14 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, OpenStreetMap, GBIF). De links werken zodra elke site online is.

Foto's

Het uitzicht, zoals mensen het zagen.

Panorama Kongens utsikt
Stig Sunde / user:ChickenFalls · CC BY-SA 3.0
Dronningens utsikt
Øyvind Berg · CC BY-SA 4.0
Nordiska taflor - no-nb digibok 2014031428010-103
Unknown author Unknown author · Public domain

Andere uitkijkpunten in de buurt.

Kongens utsikt

Noorwegen

  • 69Viewyas-score
  • 118 kmVerste bergrug
  • 33Bergtoppen in zicht
  • 470 mHoogte

Kronprinsens utsikt

Noorwegen · 1 km

  • 62Viewyas-score
  • 89 kmVerste bergrug
  • 36Bergtoppen in zicht
  • 417 mHoogte

Bekijk de gids

Dronningens utsikt

Noorwegen · 1 km

  • 61Viewyas-score
  • 91 kmVerste bergrug
  • 22Bergtoppen in zicht
  • 398 mHoogte

Bekijk de gids

Galdhøpiggen

Noorwegen · 207 km

  • 74Viewyas-score
  • 148 kmVerste bergrug
  • 343Bergtoppen in zicht
  • 2.423 mHoogte

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam en soortWikidata (Q19377887) · CC0
ZonJ. Meeus, Astronomical Algorithms
Bergtoppen in zichtPeakyas (Wikidata, CC0)
Panorama en hoogteCopernicus DEM GLO-90 / GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
WolkenNASA POWER (CERES SYN1deg, 2001–2020; MERRA-2)
Wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
ZusteratlassenPeakyas, Lakeyas, Forestyas, Darkskyas, Cascadyas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, in zeven talen.