Naar de inhoud
viewyas
EN

Verenigde Staten Verenigde Staten bergtop

Mount Rushmore

Vanaf hier zie je 143 km ver, richting het zuiden.

Panorama wordt berekend…

Sleep om rond te kijken. Het reliëf is 2,2 keer hoger getekend zodat de bergruggen leesbaar blijven; verre bergruggen zijn bleker, zoals in de echte lucht.

Het uitzicht

Tot 143 km ver.

Berekend op het reliëf, graad voor graad, tot 250 km, met de kromming van de aarde en de straalbreking in de lucht: wat vanaf hier boven de horizon uitsteekt.

72van de 100

Onze eigen beoordeling, alleen uit reliëf en klimaat: open horizon (35 punten), zichtafstand (25), zee en bergtoppen met naam in zicht (20) en heldere maanden (20).

  • 143 kmVerste bergrugkijkend richting het zuiden
  • 99%Open horizonvan de cirkel waar de horizon onder je ogen ligt
  • 5Bergtoppen in zichtbergtoppen met naam die boven het reliëf ervoor uitsteken
  • 1.718 mHoogteboven zeeniveau, op het hoogste punt van het uitkijkpunt

De 5 bergtoppen die je vanaf hier bij naam kunt noemen

Van west naar oost terwijl je je omdraait: hoogte, afstand en richting. Elke top verwijst naar zijn gids op Peakyas, onze bergatlas.

Mount Coolidge1.832 m · 15 km · zuidenCicero Peak1.880 m · 24 km · zuidenCuster Mountain1.849 m · 16 km · zuidwestenNeedles2.121 m · 8,7 km · zuidwestenBlack Elk Peak2.208 m · 5,9 km · westen

Alleen uit het reliëf: gebouwen, bomen en nevel zitten niet in het model. Bij nevel zie je veel minder; 250 km is de grens van onze berekening.

De zon

De mooiste zonsondergangen zijn van juli tot september.

Wanneer de zon vanaf dit uitkijkpunt echt verdwijnt — achter het reliëf of in de zee — en in welke richting, op de 15e van elke maand, in lokale tijd.

  1. Janzuidwesten24 min vóór de zonsondergang op zeeniveau35%
  2. Febwesten24 min vóór de zonsondergang op zeeniveau33%
  3. Mrtwesten22 min vóór de zonsondergang op zeeniveau34%
  4. Aprwesten12 min vóór de zonsondergang op zeeniveau37%
  5. Meinoordwesten10 min vóór de zonsondergang op zeeniveau38%
  6. Junnoordwesten8 min vóór de zonsondergang op zeeniveau48%
  7. Julnoordwesten10 min vóór de zonsondergang op zeeniveau58%
  8. Augwesten10 min vóór de zonsondergang op zeeniveau58%
  9. Sepwesten18 min vóór de zonsondergang op zeeniveau56%
  10. Oktwesten30 min vóór de zonsondergang op zeeniveau44%
  11. Novzuidwesten22 min vóór de zonsondergang op zeeniveau40%
  12. Deczuidwesten26 min vóór de zonsondergang op zeeniveau35%
  • Tijd: wanneer de zon achter de horizon verdwijnt die je vanaf hier ziet.
  • Minuten: hoeveel eerder het reliëf de zon verbergt.
  • %: aandeel heldere lucht in die maand (NASA, 2001–2020).

De gemarkeerde maanden zijn de helderste. Het gouden uur begint ongeveer een uur eerder.

De plek

Mount Rushmore.

Berg in de Verenigde Staten - Melle

Mount Rushmore is een bergtop in Verenigde Staten, 1.718 m boven zeeniveau.

Op een heldere dag ligt de verste bergrug die je ziet 143 km weg, richting het zuiden.

5 bergtoppen met naam steken boven het reliëf ervoor uit; de meest in het oog springende is Black Elk Peak (2.208 m), 6 km verderop.

De horizon is open, onder je ogen, over 99% van de cirkel.

De lucht is het helderst van juli tot september.

Mount Rushmore detail view (100MP)
Thomas Wolf , www.foto-tw.de · CC BY-SA 3.0

Erheen en overnachten

Plan je bezoek

Een rondleiding, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Van boven

Het uitkijkpunt en zijn omgeving.

Het satellietbeeld van de 6 × 6 km rond het uitkijkpunt, met wat OpenStreetMap in de buurt toont.

Mount Rushmore van boven gezien (Sentinel-2)
Van boven gezien: Sentinel-2 cloudless 2016 (EOX, CC BY 4.0), 6 × 6 km, noorden boven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Eromheen, in OpenStreetMap

  • 8andere uitkijkpunten binnen 5 kmHistoric Viewing Terrace, Borglum View Terrace, Mount Rushmore Viewpoint en nog 5
  • 6bergtoppen met naam binnen 5 kmDoane Mountain, Elkhorn Mountain, Ingersoll Peak en nog 3
  • 1gemarkeerde wandelpaden binnen 3 kmCentennial Trail
  • 1schuilhutten en berghutten binnen 5 km
  • 31parkeerplaatsen binnen 3 km
  • 2bezoekerscentra binnen 5 kmInformation Center and Bookstore, Keystone Chamber Visitor Information Center
  • 7restaurants en cafés binnen 3 km
  • 16campings binnen 10 kmGrizzly Creek - USFS, Horse Thief Lake Campground, Iron Creek Horse Camp en nog 13
  • 31overnachtingsplekken binnen 10 kmDuplex, Dee'zz Inn, Super 8 by Wyndham Keystone/Mt. Rushmore en nog 28
  • stations van kabelbanen en kabeltreinen binnen 5 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat niemand het nog in kaart heeft gebracht.

In onze andere atlassen

Wat je vanaf Mount Rushmore ziet en wat er in de buurt ligt.

Alles rond dit uitkijkpunt — bergen, water, bossen, vogels, grotten en de nachtelijke hemel — in de atlassen van de familie.

Peakyas63 bergen binnen 25 km
Mount Rushmore · deze plekMount Rushmore1.745 m · 0,2 kmIron Mountain1.660 m · 3,0 kmBlack Elk Peak2.208 m · 5,9 kmNeedles2.121 m · 8,6 kmMount Coolidge1.832 m · 15 kmCuster Mountain1.849 m · 15 kmBear Mountain2.184 m · 23 kmCicero Peak1.880 m · 24 km
Lakeyas1 meren binnen 15 km
Sheridan Lake1,2 km² · 11 km
Darkskyas2 plekken met een donkere hemel binnen 30 km
Black Elk PeakBortle 2 · 5,9 kmHidden Valley ObservatoryBortle 5 · 29 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, OpenStreetMap, GBIF). De links werken zodra elke site online is.

Foto's

Het uitzicht, zoals mensen het zagen.

Dean Franklin - 06.04.03 Mount Rushmore Monument (by-sa)
Dean Franklin · Public domain
Washington on Mt Rushmore 9-2019
AnnieTye · CC BY-SA 4.0
Mount Rushmore Closeup 2017
Winkelvi · CC BY 4.0

Andere uitkijkpunten in de buurt.

Mount Rushmore

Verenigde Staten

  • 72Viewyas-score
  • 143 kmVerste bergrug
  • 5Bergtoppen in zicht
  • 1.718 mHoogte

Devils Tower

Verenigde Staten · 128 km

  • 58Viewyas-score
  • 69 kmVerste bergrug
  • 2Bergtoppen in zicht
  • 1.385 mHoogte

Bekijk de gids

Register Cliff

Verenigde Staten · 208 km

  • 55Viewyas-score
  • 63 kmVerste bergrug
  • 1Bergtoppen in zicht
  • 1.334 mHoogte

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam en soortWikidata (Q83497) · CC0
ZonJ. Meeus, Astronomical Algorithms
Bergtoppen in zichtPeakyas (Wikidata, CC0)
Panorama en hoogteCopernicus DEM GLO-90 / GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
WolkenNASA POWER (CERES SYN1deg, 2001–2020; MERRA-2)
Wat er omheen ligt© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
ZusteratlassenPeakyas, Lakeyas, Darkskyas, Cavernyas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, in zeven talen.